první soukromá
oční optika v Brně

Kontaktní čočky


Kontaktní čočky aplikujeme v optice na Táborské od roku 2005. Na aplikaci čoček je vždy potřeba se objednat. Telefonicky na čísle 774 717 484, případně osobně.

První aplikace trvá v průměru hodinu a půl. Zahrnuje prohlídku předního segmentu oka, změření potřebných parametrů a stanovení dioptrií. Následuje výběr vhodné kontaktní čočky a zácvik.

Při odchodu z našeho aplikačního střediska si budete umět sami kontaktní čočky do oka nasadit i vyndat, obdržíte pár zkušebních kontaktních čoček, pouzdro a malý dezinfekční a čistící roztok. Vezměte si prosím s sebou vaše brýle, pokud nějaké nosíte.

K péči o kontaktní čočky patří také roztoky na kontaktní čočky. V našich optikách si můžete zakoupit roztoky v různých velikostech. Roztoky, které prodáváme, obsahují takové čistící a dezinfekční složky, které je možné použít na všechny druhy měkkých čoček.

Pro vyšší komfort nošení čoček doporučujeme současně zakoupit zvlhčující oční kapky. Tyto kapky zajišťují pohodlné nošení a prodlužují dobu snášenlivosti čočky. Po vyjmutí napomáhají ke zklidnění podrážděných očí. Jsou vhodné také pro unavené a namáhané oči, např. při dlouhodobé práci s počítačem.